Dans deyince akla ilk ne gelir? Bence sorduğunuz kişiye göre hatta bulunduğunuz yere göre cevapların değişebileceği bir soru bu. Peki zayıflama denince akla ne gelir diye sorarsam bir çoğunuz hareketli şekilde dans etmek diyecektir. Son zamanlarda moda olan bir dans ile zayıflamaya ne dersiniz.

Bu aralar hangi spor salonuna giderseniz gidin zumba dansı eğitimi verilir yazılarını görürsünüz. Çok eğlenceli ve hareketli bir dans olan zumba ile fazla kilolara son diyoruz. 🙂 Aynı zamanda da tabi ki hareketli yaşam, sağlıklı vücut. Vücudumuzun nerdeyse her bir köşesini hareket ettiren bu dansı yapmanızı tavsiye ederim.

Dansı öğrenmek için illa spor salonlarına gitmenize gerek yok. Evde kendi kendinize de öğrenebilirsiniz. Youtube’da bir sürü zumba dansı videosu var. Bunların bir çoğu da hareketleri öğreten videolardan oluşuyor.zumba dansı nasıl yapılır

Bu dans yapı gereği bayanlara hitap eden bir dans. Videoları izlediğinizde zaten anlayacaksınız. Erkeklerin denemesini pek tavsiye etmiyorum. 🙂 Zaten deneseniz de (istisnalar kaideyi bozmaz) hareketler size hiç yakışmayacaktır. 🙂 Erkeklere tavsiyeniz yürüyüş yapsınlar, halı saha maçı yapsınlar, yüzmeye gitsinler ama bu dansa bulaşmasınlar. İlla bulaşmak isteyenler varsa da sadece oturup bir kenarda izlesinler.zumba dansı

Eğlenerek zayıflamak istiyorsanız, fazla kalorilerinizi çabuk çabuk 🙂 yakmak istiyorsanız bu dans tam size göre. Latin danslarına benzeyen zumba dansını yaparak zayıflamak için daha ne duruyorsunuz kızlar. 🙂 Zamanın ne kadar hızlı geçtiğinin farkında bile olmayacaksınız. Size tavsiyem kalabalık olun, bir grup olarak dans edenler daha eğlenceli olduğunu söylüyorlar.