Yumurta, daha doğrusu kaynamış yumurta sabah kahvaltılarının vazgeçilmezlerindendir. Sağlıklı beslenme ve insan vücudunun ihtiyaçları bakımından yumurta tüketmek çok yararlıdır. Yumurtada bulunan bol miktarda protein insan vücudu için çok faydalıdır. Her şeyde olduğu gibi yumurta tüketiminde de aşırıya kaçmak zararlıdır. Günde bir yumurta yemek herkes için ideal olanıdır.

Ancak burada dikkat edilmesi gereken bir nokta daha var. Kolesterol sorunu olanların yumurta tüketimine dikkat etmesi gerekiyor. Günde bir yumurta yemek kolesterolün yükselmesini sağlamaz ancak günde bir yumurta yedikten sonra diğer yediğimiz besinlere dikkat etmemiz gerekiyor.

Yumurtanın en önemli faydalarından biride içinde bol miktarda omega3 bulunmasıdır. Bildiğiniz gibi omega3 kanser ve kalp hastalıkları gibi kronolojik hastalıklara yakalanmanızı engelleyen bir yağ asididir. İnsan vücudu bu asitleri üretmez ve yumurta tüketimi bu konuda çok önemlidir.

Kaynamış yumurta suyunun faydaları nelerdir?

Kaynamış yumurta suyunun içinde bol miktarda mineral ve kalsiyum bulunmaktadır. Bu mineral ve kalsiyumları çöpe atmaktansa günlük yaşamınızda kullanmanızı tavsiye ederiz. Hem su israfı yapmamış olursunuz, hem de yaşamınızda güzelliklere sahip olursunuz.

Bu suyu çiçeklerinize dökebilir, yada saçlarınıza sürebilirsiniz. Uzmanlar solmuş çiçeklerin bu mineral ve kalsiyumlar ile daha canlı bir hale geldiğini,saçlarınızın ise daha canlı bir görünüme sahip olduğunu açıklamışlardır.