Bildiğiniz gibi Windows 10 uzun zamandır ücretsiz olarak güncelleme gönderiyor ve eski sürüm kullanıyorsanız eğer bu güncellemeyi yükleyerek windowsun en yeni sürümünü ücretsiz bir şekilde kullanabiliyorsunuz. Diğer sürümlere göre biraz daha görsellik ön planda olan bu yazılım kullanmaya değer nitelikte olmuş.

Geçenlerde bilgisayarıma gelen güncellemeyi hemen yükledim ve artık windows 10 kullanıyorum. Fakat bu yazılımı kullanmaya başladıktan sonra bilgisayarımda açılış ekranında ilk açtığımda şifre sormaya başladı. İlk başlarda şifreyi kullanmaya başladım ama kısa bir süre sonra sıkıldım.

Şifreyi kaldırmak için uzun uğraşlar verdim ve en sonunda şifrenin nasıl kaldırılacağını öğrendim. Benim yaşadığım aynı sorunu yaşayanlara yol göstermesi açısından açılış ekranındaki şifreyi nasıl kaldırmamız gerektiğini sizinle paylaşacağım.

Yapmanız gereken şey sol alt köşedeki arama yerine netplwiz yazıp komut çalıştır dedikten sonra karşımıza gelen ekrandaki “kullanıcı bu bilgisayarı kullanmak için bir ad ve parola girmelidir” seçeneğindeki tiki kaldırmak olacak. Uygula dedikten sonra şifrenizi iki defa girmeniz istenecek ve şifrenizi girip tamam dedikten sonra işlemi tamamlamış olacaksınız. Artık bilgisayarı açtığınızda size parola sorulmayacak.