kpss2015 yılında yapılacak olan Kpss sınavında çıkan konuların dağılımlarının değiştiği söyleniyor. Konu dağılımı değişen dersler Tarih ve Eğitim Bilimleri dersleriymiş. Keşke konu dağılımlarını sürekli değiştireceklerine atamalarla ilgili düzenleme yapsalar. Türkiye’de her yıl eğitimle ilgili değişiklikler yapılıyor. Tam bu sisteme alışmaya başladık derken gene bir değişiklik. Nedeni açıklanmadan sürekli bir şeyler kurcalanıyor. Vatandaş ise koyun gibi nereye sürülürse oraya gidiyor. Artık insanlar alıştırıldı bu tür durumlara. Kim ne yaparsa yapsın hiç kimse itiraz etmiyor. İtiraz eden kısım çok az kaldı.

Neyse konu dışına çıkmışım bir an. 🙂 Asıl konumuza gelecek olursak ilk olarak Tarih konularından bahsetmek istiyorum. Tarih konuları değişmiş diyorlar ama buradaki resimde memurlar.net konu dağılımlarını göstermiş. Ben bir değişiklik göremedim. Sadece ekstra açıklamalar yazılmış. Acaba ben mi bu tabloyu anlayamadım. 🙂

Tabloya bakarsak Eğitim Bilimleri konu ağırlıklarında bariz değişmeler olmuş. Değişmeleri merak ediyorsanız konu dağılımı tablosuna bir göz atın derim. Allah kimsenin başına Kpss derdi vermesin. Gerçekten çok zor bir durum. Atandım mı, atanacak mıyım? Sınava çalış, dershaneye git. Koca koca adamlar ellerinde kitaplar. 🙂 Aman Allah’ım bir zamanlar bende o şanssız insanların içindeydim. İnşallah bir daha aynı dertten muzdarip olmam.


puan hesapla