2015 Kpss sınavı bildiğiniz üzere yaklaşıyor. Çalışmaların da yaklaşan zamana ters orantılı bir şekilde artması gerekiyor. Adayların artık çok soru çözmesi ve bol tekrar etmesi gerekiyor. Özellikle Tarih, Hukuk, Vatandaşlık gibi ezbere dayalı konular bol tekrar yapılmazsa ve bol soru çözülmezse sınavda adayları zorlayabiliyor. Yaklaşan sınav şerefine 🙂 elimizde olan geniş ders notları ve çıkmış sorular arşivini sizinle paylaşmak istedim. Bunların dışında istemiş olduğunuz ders notu olursa bana söylemeniz yeterli. Elimde çok büyük bir ders notu arşivi var. Seve seve sizinle paylaşabilirim. Gelelim şimdi paylaşacak olduğum ders notlarına. Notları konu konu paylaşacağım ki karışıklık olmasın, isteyen istediğini sömürüp gitsin. 🙂

hangi-adreslere-erisim-yasagi-getirildi

İlk olarak Anayasa notları ve Kpss’de çıkmış anayasa sorularını paylaşıyorum. Anayasa hayli zor ve ezbere dayalı bir derstir. Bu notları ve çıkmış soruları kesin indirmelisiniz. Ayrıca notların içinde 1000 soruda anayasa anlatımı da mevcut. Baya büyük bir anayasa kaynağına sahip olacaksınız. Buyrun aşağıdan indirebilirsiniz.

Kpss Anayasa Notları
ÖSYM Çıkmış Anayasa Soruları

Sıra geldi Kpss Hukuk ders notları ve çıkmış hukuk sorularına. Hukuk’ta Anayasa gibi zor olan ve Kpss sınavında adayları hayli zorlayan derslerden birisidir. Tamamen ezbere dayalı bir derstir ve ezber yeteneğinizi geliştirmezseniz bu dersin üstesinden zor gelirsiniz. Hukuk ders notlarını pdf olarak aşağıdan indirebilirsiniz.

33-VERGİ HUKUKU DERS NOTLARIANAYASA HUKUKU DERS NOTLARI_1ANAYASA HUKUKU DERS NOTLARI_2
BORCLAR HUKUKU
BORCLAR HUKUKU DERS NOTLARI-1
BORÇLAR HUKUKU DERS NOTLARI-2
borçlar hukuku test 1
Borçlar Hukukuna Giriş
CEZA HUKUKU DERS NOTLARI
CEZA HUKUKU PRATIK CALISMA
icra iflas hukuku ders notları
İCRA-İFLAS HUKUKU DERS NOTLARI-1
İDARE HUKUKU DERS NOTLARI-1
İDARE HUKUKU DERS NOTLARI-2
İFLAS HUKUKU DERS NOTLARI
KIYMETLİ EVRAK HUKUKU DERS NOTLARI – 1
MEDENİ HUKUK DERS NOTLARI -3
MEDENİ HUKUK DERS NOTLARI-2
MEDENi HUKUK DERS NOTLARI-1
MEDENİ HUKUK DERS NOTLARI
Medeni Usül Hukuku Ders Notları
ŞİRKETLER HUKUKU DERS NOTLARI-1

Şimdi ise geldik Kpss Genel kültür çıkmış ve örnek sorular arşivine. Genel kültür konuları da bol soru çözülmesi gereken konular. Aşağıdan Coğrafya, İnkılap Tarihi, Tarih, Vatandaşlık Bilgisi dersleri ile ilgili çıkmış ve örnek soruları pdf olarak indirebilirsiniz.

16-KPSS Genel Kültür – Coğrafya – Çıkmış Sorular
KPSS Genel Kültür – Coğrafya – Örnek Sorular
KPSS Genel Kültür – İnkılap Tarihi – Örnek Sorular
KPSS Genel Kültür – Tarih – Çıkmış Sorular
KPSS Genel Kültür – Tarih – Çıkmış Sorular
KPSS Genel Kültür – Tarih – Örnek Sorular 1
KPSS Genel Kültür – Vatandaşlık Bilgisi – Çıkmış Sorular
KPSS Genel Kültür – Vatandaşlık Bilgisi – Örnek Sorular

İnkılap Tarihinde bilmeniz gereken bir diğer konu da Atatürk İlkeleri‘dir. Mutlaka soru sorulan bu konunun ders notlarını da aşağıdan indirebilirsiniz.

25-KPSS ATATÜRK İLKELERİ VE İNKILAP TARİHİ

Türkçe sorularında adayların en çok yanlış yaptığı konuların başında da anlatım bozukluğu ve yazım kuralları konuları vardır. Yazım kuralları notlarını da indirmenizi şiddetle tavsiye ederiz.

30-yazim_Kurallari 1
30-yazim_kurallari 2

Son olarak paylaşacağımız ders notu konusu da Vatandaşlık Bilgisi ‘dir. Kpss vatandaşlık konuları hayli karışık ve zordur. Belki bana öyle geliyordur tam bilemiyorum ama sınava girenlerin genel değerlendirmesi bu şekilde. Vatandaşlık ile ilgili ders notları arşivimiz de aşağıdadır.Rahatlıkla indirebilirsiniz. Ders notlarıyla ilgili herhangi bir sorununuz yada sormak istediğiniz bir şey olursa  konu altından bize sorabilirsiniz.

Vatandaşlık ders notları 2
Vatandaşlık ders notları 1
vatandaşlık bilgisi test soruları
Vatandaşlık bilgisi notları
Vatandaşlık bilgileri ve anayasa

Not: Bu yazının her hakkı Hızlıhaber.Net’e aittir. Hızlıhaber.Net şeklinde açık kaynak gösterilmeden yayınlanması halinde yasal takip başlatılacaktır.