Kim milyoner olmak ister yarışmasında yaşanan bir olay stüdyoyu kahkahaya boğdu. Bir yarışmacı 15 bin liralık soruda telefonla joker hakkını kullanmak istedi. Soru edebiyat sorusuydu ama yarışmacının telefon joker hakkı için arayacağı kişi bilgisayar uzmanıydı. Soruda Mürver Ağacı kitabının yazarı soruluyordu. Cevap verecek olan kişi şıkları dinleme ihtiyacı duymadan hızlı bir şekilde cevap verdi. 🙂 Cevabın googledan geldiği anlaşılınca stüdyoda eğlenceli anlar yaşandı. Aslında soru uzunluğu ve şıkların okunması yarışmacıların zaman konusunda sıkıntı yaşaması için ayarlanmış. İşin uzmanına denk gelince tabi bazen her şey ayarlandığı gibi olmuyor. 🙂

Sorunun aslı şöyleydi:

“Günümüzde insalar her şeyin fiyatını biliyorlar ama hiçbir şeyin değerini bilmiyorlar.” sözünün sahibi “Mürver Ağacı” kitabının yazarı kimdir?

Ama yarışmacı akıllı bir düşünceyle soruyu “Mürver Ağacı” kitabının yazarı kimdir? diye sorunca zamandan kazanmış oldu. Telefondaki kişi ise zaten cevapları dinlemeden googledan bakıp cevap verdi. 🙂 Sonuç olarak yarışmacı 15 bin tl kazanmış oldu. Yaşanan anları izlemek için burdan devam edebilirsiniz 🙂 Yada kim milyoner olmak ister yarışmasının tamamını aşağıdan izleyebilirsiniz.