Merhaba sevgili Hızlıhaber.net takipçileri. Bildiğiniz üzere uzun zamandır sizlerle buluşamıyoruz. Çok uzun zaman oldu yazmayalı. Hayat şartları, işlerin yoğunluğu, zorlu ve çeşitli mücadelelerden dolayı internet ortamına eskisi kadar zaman ayıramamanın üzüntüsünü yaşıyorum.

Şöyle bir geriye baktım, en son ocak ayında bir şeyler karalamışım. Hemen hemen 6 ay geçmiş. Neyse hasret gidermeyi bırakıp asıl mevzuya döneyim en iyisi. Bu başlığı kaleme alma sebebim yeni aldığım bir giysim üzerine döktüğüm yemek sonrasında giysimin yağ lekesi olması oldu. Gerçekten çok üzülmüştüm ve yağ lekesini nasıl çıkaracağımı bilmiyordum.

Hemen google amcaya sordum ve birkaç araştırmadan sonra yağ lekesinin nasıl çıktığını öğrendim. Benim gibi aynı sorunu yaşayanlar için öğrendiklerimi yazmaya karar verdim. Evet sizde üzerinize yemek döktüyseniz ve giysiniz,elbiseniz yağ lekesi olduysa ilk yapmanız gereken hemen mutfağa koşmak ve prile sarılmak. 🙂 Elinize biraz pril dökün ve biraz köpürttükten sonra giysinizdeki lekeyi hafif hafif okşayın. Daha sonra güzelce yıkayın ve kurutmaya alın.

Burada dikkat etmeniz gereken konu  prili fazla kullanmayın ve elbisenizdeki lekeyi okşarken elinizi fazla bastırmayın. Aksi taktirde elbisenizin rengi çıkabilir ve elbisenizi hiç kullanamayabilirsiniz.