Ana sayfa Forumlar wp Eklentiler Wp Süper Cache eklentisi ve ayarları

1 yazı görüntüleniyor (toplam 1)
 • Yazar
  Yazılar
 • #2128 Yanıtla

  erotomani
  Yönetici

  Wordpress kullanıcılarının en çok şikayet ettiği konulardan birisi de aşırı cpu kullanımıdır. Bu sorunu çözmek için çeşitli yöntemler vardır. Bu yöntemlerin başında cache eklentileri kullanmak gelir. Daha önce wp fastest cache eklentisini ve ayarlarını paylaşmıştık. Bu eklentide sorun yaşayanlar için alternatif olan süper cache eklentisini paylaşıyoruz.

  Yapımcısının Türk olmasından dolayı ve eklenti ayarlarının kolay olmasından dolayı sitemizde fastest cache eklentisi kullanıyorduk. Ama son zamanlarda yaşadığımız beyaz sayfa sorunundan dolayı bu eklentiyi kullanmama kararı aldık. Beyaz sayfa sorunu yaşayan arkadaşlara da burdan referans olduysak ne mutlu. Eklentiyi pasif edip beyaz sayfa sorununuz ortadan kalkıyorsa bu eklentiyi kullanmanızı önermiyoruz. Beyaz sayfa sorunu sadece anasayfada oluyor ve konu içlerinde olmuyor bilginize.

  Eklentiyi kurmak için Eklentiler-Yeni Ekle kısmından arama yerine WP Super Cache yazdıktan sonra eklentiyi yükle diyerek yükleyelim ve aktif edelim. Yada burdaki adresten eklentiyi indirip ftp aracılığı ile plugins klasörüne yükleyip admin panelinizden eklentiyi aktif edin. Daha sonra aşağıdaki ayarları sırayla yaptıktan sonra eklenti kullanıma hazır olacaktır.

  süper cache 1

  süper cache 2Arkadaşlar burda dikkat etmeniz gereken bir yer var. Şayet yukardaki “Make known users anonymous so they’re served supercached static files” şeçeneğini seçerseniz admin girişi yaptığınızda cache eklentisinin devrede olduğunu görürsünüz. Admin girişindeyken önyükleme çalışmasın istiyorsanız bu şeçeneği işaretlemeyin.

  süper cache 3

  süper cache 4

  süper cache 5

  süper cache 6

  süper cache 7

   

1 yazı görüntüleniyor (toplam 1)
Yanıtla: Wp Süper Cache eklentisi ve ayarları
Bilgileriniz: