Ana sayfa Forumlar Genel Football Manager 2015 Crash Dump Hatası ve Çözümü

1 yazı görüntüleniyor (toplam 1)
  • Yazar
    Yazılar
  • #2350 Yanıtla

erotomani
    Yönetici

Football Manager hastalarının en çok karşılaştığı sorun “Crash Dump” hatasıdır. Bu hata yüzünden bir sürü kişi bilgisayarından ve bilgisayar oyunlarından soğumuştur. Bu hata genelde oyunu internetten indirenlerde görülüyor.

Ancak oyunun orjinal sürümünü satın alanlar da bu hatayla karşılaştıklarını söylüyorlar. En çok can sıkıcı olanı ise bu hatayı ilk kurduğunuzda almamışken oyunda baya ilerledikten sonra almanızdır. O kadar emek vermişsinizdir, yıllar geçmiştir ama birden karşınızda bu hatayı görünce bütün emekleriniz birden boşa gider. Sorunu çözebilenler şanslıdır ama çözemeyenler oyunu silip yeniden kurmak zorunda kalabiliyorlar.

Şimdi gelelim bu hatanın çözümlerinden birine. Ben bu çözüm ile sorunumu çözdüm. Bu hatanın bir sürü çözümü var ben bu yolu denedim ve oldu. İnşallah bu sorunu yaşayanlar benim bu anlatımımla bu sorunun üstesinden gelebilirler.

İlk olarak aldığımız bu “Crash Dump” hatasının ekran görüntüsü şöyle.

1

Bu hatayı alıyorsanız ve oyunu oynayamıyorsanız eğer yapmanız geren ilk şey aşağıdaki ayarlar olacak. Oyunun masa üstü simgesine sağ tıklayıp özellikler seçeneğinden uyumluluk modunu aşağıdaki resimdeki gibi düzeltin ve kaydedip kapatın.

2

Bu işlemi yaptıysanız eğer şimdi geldik ikinci ve son işleme. Girmeniz gereken klasör adresi şöyle olacak.

“C:\Program Files (x86)\Sports Interactive\Football Manager 2015\_CommonRedist\DirectX\Jun2010”

Bu adrese girdikten sonra yapmamız gereken aşağıdaki DXSETUP programını yüklemek olacak. Bu programı yükledikten sonra oyununuzu artık oynayabilirsiniz. İyi oyunlar… 🙂

Not: Denendi ve sorun çözüldü bilginize.

3

1 yazı görüntüleniyor (toplam 1)
Yanıtla: Football Manager 2015 Crash Dump Hatası ve Çözümü
Bilgileriniz: