Ana sayfa Forumlar wp Eklentiler bbpress foruma adsense reklam ekleme

4 yazı görüntüleniyor - 1 ile 4 arası (toplam 4)
 • Yazar
  Yazılar
 • #1759 Yanıtla

  erotomani
  Yönetici

  Hızlıhaber.net olarak sitemize bbpress forum sayfamızı yükledik. Forum sayfamızda ders notları, wordpress eklentiler, temalar kısacası hoşumuza giden ne varsa paylaşmayı düşünüyoruz.

  Bugün bbpress kurduktan sonra bbpress foruma adsense reklamları eklemek için çok uğraştım, çok araştırdım. Bir türlü istediğim bilgiye ulaşamadım. En sonunda bbpress eklentiler sayfasında buldum aradığımı. Çoğu webmaster sitesinde bulara r10 dahil cevabı bulunamamış olan bu konuyu hızlıhaber.net olarak paylaşıyoruz. İlk olarak aşağıdaki eklentiyi burdan yada aşağıdaki resmi tıklayarak indiriyoruz. bbpress simple advert unitsDaha sonra indirdiğimiz eklentiyi site ana dizin/wp-content/plugins klasörü içine atıyoruz. Admin panelinden eklentiyi aktifleştiriyoruz. Kurulum aşamasını tamamladık. Şimdi sıra geldi adsense reklamlarını eklemeye.

  Aşağıdaki resimde de gördüğünüz gibi forum altında ad units diye bir seçenek var. Adsense reklamlarınızı buraya ekleyeceğiz. Ad unite tıkladığımızda aşağıdaki ekran karşınıza çıkacak. Burdan Add New Unit şeçeneğine tıklayacağız ve bir sonraki resimden devam edeceğiz.

  1

   

  Son aşamada Add New Unit tıkladığımızda aşağıdaki ekranla karşı karşıya kaldık. Reklam kodlarını gösterdiğim yere kaydedeceksiniz. Alttaki seçenekten ise reklamlarınızın nerden görünmesini istiyorsanız onu şeçip kaydedeceksiniz. Artık reklamlarınız bbpress forumunuzda gözüküyor. Demo için forum sayfamıza bakabilirsiniz.

  2

   

   

  #3698 Yanıtla

  ali

  Hala senin sitenden başka bir yerde bu konuyla ilgili bilgi yok. Eklenti yerine kodla eklemek çok daha güzel olurdu.

  #3769 Yanıtla

  erotomani
  Yönetici

  Eklenti kullanımı çok basit ve eklenti siteyi yormuyor kullanmanı tavsiye ederim.

  #4025 Yanıtla

  Dizi Bilgi TV

  Merhaba; Eyvallah eklentiye baktım WordPress 2 yıldır güncellenmiyor ileride sıkıntı olabilir diyor bu gibi başka bir eklenti yok mu ki … Dizi Bilgi TV Forum sayfam için kullanacağım.

4 yazı görüntüleniyor - 1 ile 4 arası (toplam 4)
Yanıtla: bbpress foruma adsense reklam ekleme
Bilgileriniz: