Ana sayfa Forumlar wp Eklentiler bbpress foruma adsense reklam ekleme

3 yazı görüntüleniyor - 1 ile 3 arası (toplam 3)
  • Yazar
    Yazılar
  • #1759 Yanıtla

erotomani
    Yönetici

Hızlıhaber.net olarak sitemize bbpress forum sayfamızı yükledik. Forum sayfamızda ders notları, wordpress eklentiler, temalar kısacası hoşumuza giden ne varsa paylaşmayı düşünüyoruz.

Bugün bbpress kurduktan sonra bbpress foruma adsense reklamları eklemek için çok uğraştım, çok araştırdım. Bir türlü istediğim bilgiye ulaşamadım. En sonunda bbpress eklentiler sayfasında buldum aradığımı. Çoğu webmaster sitesinde bulara r10 dahil cevabı bulunamamış olan bu konuyu hızlıhaber.net olarak paylaşıyoruz. İlk olarak aşağıdaki eklentiyi burdan yada aşağıdaki resmi tıklayarak indiriyoruz. bbpress simple advert unitsDaha sonra indirdiğimiz eklentiyi site ana dizin/wp-content/plugins klasörü içine atıyoruz. Admin panelinden eklentiyi aktifleştiriyoruz. Kurulum aşamasını tamamladık. Şimdi sıra geldi adsense reklamlarını eklemeye.

Aşağıdaki resimde de gördüğünüz gibi forum altında ad units diye bir seçenek var. Adsense reklamlarınızı buraya ekleyeceğiz. Ad unite tıkladığımızda aşağıdaki ekran karşınıza çıkacak. Burdan Add New Unit şeçeneğine tıklayacağız ve bir sonraki resimden devam edeceğiz.

1

Son aşamada Add New Unit tıkladığımızda aşağıdaki ekranla karşı karşıya kaldık. Reklam kodlarını gösterdiğim yere kaydedeceksiniz. Alttaki seçenekten ise reklamlarınızın nerden görünmesini istiyorsanız onu şeçip kaydedeceksiniz. Artık reklamlarınız bbpress forumunuzda gözüküyor. Demo için forum sayfamıza bakabilirsiniz.

2

#3698 Yanıtla

ali

Hala senin sitenden başka bir yerde bu konuyla ilgili bilgi yok. Eklenti yerine kodla eklemek çok daha güzel olurdu.

#3769 Yanıtla

erotomani
    Yönetici

Eklenti kullanımı çok basit ve eklenti siteyi yormuyor kullanmanı tavsiye ederim.

3 yazı görüntüleniyor - 1 ile 3 arası (toplam 3)
Yanıtla: bbpress foruma adsense reklam ekleme
Bilgileriniz: