Ana sayfa Forumlar Genel 2016 Kpss Lisans Sınavı neden Mayıs ayına alındı?

1 yazı görüntüleniyor (toplam 1)
 • Yazar
  Yazılar
 • #2435 Yanıtla

  erotomani
  Yönetici

  2015 Kpss Lisans sınavı geçen yıl temmuz ayında yapılmıştı ve bu yıl da yani 2016 Kpss lisans sınavının temmuz ayında yapılması düşünülüyordu.

  Sınav tarihinde bir değişiklik olmasını düşük bir ihtimal olarak gören bir çok kpss çalışanı, yani kpss kursları, kpss sınavına girecek olan ve şuan hala okuyan öğrenciler kendilerince bir plan yaptılar. Bu planları yaparken de sınavın temmuz ayı içinde olacağını düşündüler.

  Ama her zamanki gibi evdeki hesap çarşıya uymadı ve tüm adaylar için ilk kpss şoku sınav tarihinin mayıs ayına çekilmesiyle yaşandı. ÖSYM sınav takvimini açıkladıktan sonra adaylar gerçekleri öğrenmiş oldular ve bu durumu değiştirmek için ilgili mercilere şikayette bulunmaya başladılar. Hatta bize bile bu konu hakkında haksızlığa uğradıklarını gösteren mail ve yorumlar gelmeye başladı.

  Bir çok kpss kursları programlarını değiştirmek ve hatta hızlandırmak zorunda kaldılar. Sınavın 2 ay geri çekilmesi sınava girecek adaylar içinde bir handikap haline geldi. Mayıs ayında çoğu üniversitenin final haftası olduğu da bir başka durum. Öğrenciler sınav haftasında bir de kpss sınavı ile mücadele etmek zorunda kalacaklar.

  Peki sınav neden mayıs ayına alındı. ÖSYM açıkladığı gerekçede şöyle diyor:

  Sınavdan sonra sınav hakkında birçok dava açılıyor. Bu davaların geç sonuçlanması sınavla alakalı aksaklıkların yaşanmasına sebep oluyor. Bundan dolayı sınav tarihinde değişiklik yapılmıştır.

1 yazı görüntüleniyor (toplam 1)
Yanıtla: 2016 Kpss Lisans Sınavı neden Mayıs ayına alındı?
Bilgileriniz: