Fifa dünyada oynanan en iyi futbol oyunlarından birisi. Hatta PES ile birlikte en çok oynananı da diyebilirim. Hangisi daha iyi yada hangisi daha önde kestirmek zor, çünkü iki oyunun da kendine göre hayran kitlesi var.

Fifa 2016 25 eylülde piyasaya çıkacak. EA Sports tarafında yapılan Fifa oyununda 2016 yılında bir ilk olacak ve bayan futbolcular da oyunun içine dahil edilecek. Peki bunlar hangi futbolcular olacak? Alex Morgan, Abby Wambach,Christine Sinclair ve Stephanie Houghton başta olmak üzere 12 bayan futbolcuyu oyunun içinde görebileceksiniz.

Fifa 16 içinde bayan futbolcuları milli takımları içinde göreceksiniz. Hangi milli takımlar olacak diye soranlar için listeyi yazıyorum.

Almanya, ABD, Fransa, İsveç, İngiltere, Brezilya, Kanada, Avustralya, İspanya, Çin, İtalya, Meksika

FİFA bu oyuncuları oyuna dahil etmeden önce oyuncuların oynama sitillerini, vücut hareketlerini hatta yüz animasyonlarını ve saç hareketlerini bile özel bir alet ile kaydediyor ve oyuna uyarlıyor. Bu çalışmaları ve kamera arkasında yaşananları burdaki adresten görebilirsiniz.

Alex Morgan oyun hakkında neler söyledi? Alex Morgan Kimdir?

Kadın oyuncuların Fifa 16’da olması kadın oyuncular için gurur verici bir olaydır. Küçükken en sevdiğim ve en çok oynadığım oyun Mario Party oyunuydu.

fifa2016

fifa2016_1

fifa2016_2