Düğün Dernek 2 4 aralıkta vizyona girdi ve adeta deyim yerindeyse sinema piyasasını alt üst etti. İlk üç günde 1 milyon 375 bin kişi tarafından izlendi. Kendi dalında bir rekora imza attı. Düğün Dernek ilk filmi toplam 6 milyon 980 bin kişi izlemişti. İlk izlenimlere bakarsak ikinci film kısa sürede ilk filmi geçecek gibi görünüyor.

Düğün Dernek 2 acaba 7 milyon 369 bin kişi tarafından izlenen ve rekoru elinde bulunduran Recep İvedik 4’ü geçebilecek mi? İzleyicilerin merakla beklediği bu konu yakın zamanda aydınlığa kavuşacaktır.düğün dernek 3

Filmi izlemiş biri olarak kısaca filmden bahsetmek istiyorum. İmdb puanı 7.5 olarak belirlenen film ilk filmle karşılaştırılacak olursa komiklik açısından hemen hemen aynı seviyededir. İlk filmde de çok komik sahneler vardı, bu filmde de çok orjinal espiriler yapılmış. Film biraz tutuk başlıyor ama tüpçü Fikret olaya dahil olduktan sonra filmde kopmalar başlıyor. Kopmalar derken gülmekten kopmaktan bahsediyorum. Gerçekten bazı sahnelerde gülmekten karnıma ağrılar girdi. Ben sinema salonunda az gülen insanlardandım ve bazı arkadaşlar nerdeyse filmin başlangıcından bitiş anına kadar güldüler.

İlk filmde evlenen İsmail’in oğlunun bu filmde bir oğlu oluyor. Torununu sünnet ettirmek için çabalayan İsmail kız tarafından gizlice torununu sünnet ettirmek için çok çabalıyor. Ve en sonunda amacına ulaşıyor. Tabi bu amacına ulaşırken başından geçen olaylar sizi çok eğlendiriyor.

Filmin sonunda seyirciyi bir de sürpriz bekliyor. Otelde çalışan bir kıza aşık olan Tüpçü Fikret kızı kendine aşık etmek için uğraşmaya başlıyor. Kızı elde etmesi tabi ki hiçte kolay olmuyor. Filmin sonunda Ahmet Kural tarafından üçüncü bir düğünün olacağının müjdesi veriliyor.

Beyaz’la Göz Göze’de Düğün Dernek oyuncuları

Beyaz Show’a konuk olan Ahmet Kural ve Murat Cemcir Beyaz’la Göz Göze’de adeta kozlarını paylaşıyorlar. Birbirlerine şakayla karışık gerçekten iyi laf sokuyorlar. Yaşanan komik anların videosunu aşağıdaki adresten izleyebilirsiniz.