İnternetten oyun oynamaktan nefret ederim aslında. Ama öyle bir oyun yapmışlar ki resmen bağımlılık yapıyor. Oyunun adı Agar.io. Oyun çok basit oynanıyor. Bilmeyenler için kısaca anlatayım. İlk olarak aşağıdaki adresi tıklıyorsunuz.

Agar.io oynamak için tıklaagar.io1

Karşınıza yandaki gibi bir ekran çıkacak. Sol üst köşeye kullanıcı adınızı yazıyorsunuz, hemen yanında da FFA seçiyorsunuz ve play deyip oyuna başlıyorsunuz. Ve hastalık size de bulaşmış oluyor. 🙂

Agar.io oyunu nasıl oynanır?

Küçük bir balon olarak oyuna başlıyorsunuz ve etraftaki balonları yemeye çalışıyorsunuz. Sakın büyük balonları yemeye çalışmayın. 🙂 Dikkat etmeniz gereken şey sizden büyük balonlar sizi yemeden onlardan kaçmalısınız. Bu oyunda büyük balık küçük balığı yutuyor. Yani küçükken hayatta kalma mücadelesi veriyorsunuz. Ve büyüdüğünüzde ise hesap görme zamanı geliyor. 🙂 Balonları yedikçe büyüyorsunuz ve puanınız artıyor. Oyunun sağ tarafında ilk on listesi yayınlanıyor. Listeye girmek için günlerce uyumayanlar varmış. 🙂 Bu Agar.io oyunu ile cidden saçlar ağarıyormuş. Gece insanların rüyalarına bile giriyormuş. Bu oyun yüzünden klavyelerini kıranlar bile varmış. Aman dikkat edin. 🙂agar.io2

Agar.io oyun hileleri var mıdır?

Ben araştırma zahmetinde bulunmadım. Oyunların hilesiz oynanması taraftarıyım. Ama illa ben hile istiyorum diyorsanız buraya bakabilirsiniz.

Hangi serverda oynamalıyım?

Play tuşunun yanında ayarlara tıklarsanız ordan hangi serverde oynayacağınızı seçebiliyorsunuz. Türk serverlerinde oynamanızı tavsiye etmiyorum. Çünkü nicklerde küfür, siyaset gibi her türlü şeye rastlayabilir ve canınızı sıkabilirsiniz. 🙂 Agar.io oynamak için aşağıdaki adresi kullanabilirsiniz.

Agar.io oyna