Çikolata sevmeyen eminim yoktur çikolata yemek insana mutluluk ve huzur verir adeta çikolatayı yerken başka dünyalara gideriz.
Bu yazıda size biter çikolata yemenin bilinmeyen faydalarını anlatacağız.

Bitter Çikolatanın faydaları
Tam bir besin deposudur.kakao oranı fazla bir çikolata yerseniz  günlük demir ihtiyacınızın %70 ini karşılarsınız. eğer demir eksikliği sorunu yaşıyorsanız her gün bir tane biter çikolata yiyerek bu sorununuzu bir nebze giderebilirsiniz.

Ayrıca biter çikolata yemek vücudunuzun magnezyum bakır manganez Çinko  potasyum ve fosfor gibi bir çok ihtiyacını da karşılar.

Biter çikolata yemenin başka bir faydasıda atar damarların esnekliğini arttırarak kalp hastalıklarına karşı sizi korumasıdır.

Kan basıncını azaltır ve kan akışını da hızlandırır.  beyin fonksiyonlarınızı geliştirir güçlendirir ve felç olma riskimizi büyük olan da düşürür.

Daha bir çok faydası olan çikolata yemenin insana büyük bir haz verdi muhakkaktır hiç kimsenin hemen hemen vazgeçemeyeceği bir alışkanlıktır. Yine de çok fazla abartmamak kaydı ile günlük çikolata ihtiyacınızı gidermenizi mutlaka öneririz.