Merhaba arkadaşlar.  Hepinizin bildiği gibi bu yıl KPSS lisans sınavı ve önlisans sınavı yapılacak.  Peki bu sınavlar hangi tarihlerde yapılacak?  KPSS lisans sınavı mayıs ayında önlisans sınavı ise kasım ayında yapılacak.Bu sınavlardan ilki olan KPSS lisans sınavına  Çok az bir zaman kaldı.

KPSS lisans sınavı sonuçları ne zaman açıklanıcak?

Sınav bittikten sonra adayların en çok merak ettiği konu ise sınavın ne zaman açıklanacağı konusu.  KPSS sınav sonuçlarının ne zaman açıklanacak henüz belli değil fakat 2014 yılını baz alacak olursak ÖSYM 2014 yılında KPSS Lisans sınavını yaptıktan 15 gün sonra sonuçları açıkladı. Bu yıl KPSS mayıs ayının sonunda yapılacağı için sonuçların da haziranın ortasında açıklanması bekleniyor.

KPSS önlisans sınav sonuçları ne zaman açıklanıcak? 

Yine 2014 yılından yola çıkacak olursak ÖSYM 2014 yılında KPSS önlisans sınavını yaptıktan 20 gün sonra önlisans sınav sonuçlarını açıkladı.  Bu yıl KPSS Ekim Ayı’nın sonunda yapılacağı için sınav sonuçlarının da Kasım ayının ortalarına doğru açıklanması bekleniyor.

Bu yıl KPSS sınavlarına girecek olan adaylara yürekten başarılar dileriz. KPSS önlisans sınavı diğer yıllara nazaran bu yıl erken yapılacağı için adaylar sınava  tam olarak hazırlamaya bilirler. Muhtemelen ÖSYM KPSS Lisans sınav tarihini önümüzdeki yıllarda değiştirecek. Yine olan sınava bu yıl girecek olan adaylara olacak.