2016 yılında Kpss sınavının tabir caiz ise alayı yapılacak. 🙂 Yani şöyle açıklayalım. Kpss önlisans ve kpss ortaöğretim sınavları 2016 yılında yapılacak. Adaylar arasında en çok sorulan sorulardan birisi bu. Çünkü bu sınav her sene yapılmıyor ve sınavın tarihleri bu yüzden akılda kalmıyor. Bu sınav derken kpss ortaöğretim ve önlisans sınavını kastediyorum. Kpss lisans sınavı her sene yapılıyor çünkü. Sadece kpss tercihleri yapılırken puan türünde değişiklikler oluyor. Hangi yıl hangi kpss puanı ile tercih yapılacağını burası iyi anlatmış.

Lise düzeyi kpss sınavına bir çok aday giriyor. Bu sınav lisans sınavına göre biraz daha kolay oluyor. Kazanmanız için iyi bir çalışma maratonuna girmeniz gerekiyor. Kpss sınavını nasıl kazanmanız gerektiğini anlatan bu yazı da ilginizi çekebilir.

2016 Kpss sınavı hakkında genel bilgilere ulaşabileceğiniz buradaki yazıyı da okumanızı tavsiye ederim. Bu yazıda hangi yıl hangi kpss sınavına girebileceksiniz? Kpss sınavlarında sorulan soruların ve konuların dağılımları gibi birçok konuda bilgiler öğrenebileceğiniz bir yazı olmuş.

Ayrıca Kpss Puan Hesaplama sayfamız da açıldı. Bu sayfadan doğru ve yanlış sayılarınızı girerek yaklaşık kpss puanlarınızı hesaplayabilirsiniz. Puan hesaplama sayfamızda aşağıdaki puan türlerinden puanlarınızı hesaplayabilirsiniz.

-KPSS P10 puanı,

-KPSS P3 puanı,

-KPSS P121 puanı,

 -KPSS P93 puanı,

-KPSS P94 puanı

Kpss ders notu arıyorsanız eğer aşağıdaki bağlantıdan da geniş bir ders notu arşivi oluşturabilirsiniz. Ders notları kaliteli ve faydalı notlardır.

Ders notları arşiv indirmek için tıklayın

Tarih ve Eğitim bilimlerinde konu dağılımlarında bu sene değişiklik yapıldı. Bu değişikliklerin neler olduğunu da burdaki adresten öğrenebilirsiniz.